شورای شهر تهران به دنبال بررسی طرحی برای محدود کردن مهاجرت به تهران از طریق صدور کارت مجوز سکونت در این شهر است. رضا تقی‌پور سخنگوی شورای شهر تهران با اعلام این خبر گفته «اکنون در بسیاری از کشورها، قبل از اینکه یک شهروند در شهری ساکن شود با مراجعه به پلیس مجوز سکونت دریافت می کند». وی «کانون‌های جمعیتی محدوده جنوب تهران و افزایش جمعیت پایتخت» را موضوعات «مهمی» دانسته که تاکنون راه‌حل «مناسبی» برای آن اندیشیده نشده است.
تقی‌پور ضمن اشاره به آنچه «محدودیت‌ها برای اجاره اماکن و سکونت در تهران دهه ۶۰ و ۷۰» نامیده، گفته می توان «با پیشنهاد قوانین و مقررات لازم، موضوع مهاجرت و جمعیت پذیری شهر تهران را کنترل و مدیریت کرد».

لینک دکهٔ خبر: ایرنا

۴ نظر

  1. خوبه. به شرط هماهنگی با بقیه ی کشور. به این شکل که دور تهران دیوار بکشن و ساکنانش بدون مجوز نتونن به جای دیگه سفر کنن. و فقط هم از درآمدهای همون تهران برای هزینه هاش استفاده بشه.
    واقعا یه عده توی شورا نشستن و برای ارائه ی چنین مهملاتی حقوق می گیرن؟

  2. اگه به مناطق محروم برسند، این اتفاق پیش نمیاد. هیچکس از سر خوشی، شهر و دیار و اقوام و …. رو ول نمی کنه بیاد همچین جایی زندگی کنه.

  3. اصلا حرفشم نزنید. این مملکت گل و بلبل فقط همینو کم داشت!

  4. “… کمبود مسکن و بالا رفتن قیمت مسافرت، عوامل مهمی در فراشد نابودی اساسی ترین نمادی آزادی اروپایی است: چیزی که به شکلهای معینی حتی در قرون وسطی وجود داشت: آزادی سکونت گزیدن در مکان دلخواه… هرگز بین آزادی حرکت و وفور وسائط نقلیه چنین عدم تناسبی وجود نداشته است”. (والتر بنیامین، خیابان یکطرفه، ترجمه حمید فرازنده). /// این کتاب نخستین بار در سال ۱۹۲۸ منتشر شد

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *