رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با اشاره به حادثه پلاسکو گفته مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران در «تمامی اشتباهات مدیریت شهری در ۱۲ سال گذشته» نقش عمده‌ای داشته است.

به گفته رحمت‌الله حافظی اگر دو پرونده از تخلفات مالی شهرداری به دادگاه کشانده می‌شد، هرگز شاهد این حجم از تخلفات از سوی شهرداری نبودیم.

او با اشاره به گزارش حادثه ساختمان پلاسکو گفته در این گزارش یک جمله کلیدی به چشم می‌خورد «پلاسکو دیر تخلیه شد» و باید چرایی این اتفاق واکاوی شود. اینکه چرا با وجود دستور تخلیه نیم ساعت قبل از تخریب ساختمان، نیروهای آتش‌نشانی به طور کامل تخلیه نشدند؟

به گفته او کسانیکه در عملیات حضور دارند باید ارتباط رادیویی و بی‌سیم داشته باشند، از آقایان می‌پرسم چرا سیستم شما آنالوگ است؟ می‌گویند از ما سؤال نپرسید. دلیل این است که آقایان توان نداشتند سیستم دیجیتال بخرند و برایشان مهم نبوده است.

پیش از این هم اعضای شورای شهر تهران بارها از شیوه مدیریت شورا به وسیله مهدی چمران انتقاد کرده بودند. برخی اعضای شورا مانند غلامرضا انصاری، ریاست مهدی چمران بر شورا را «فاجعه» توصیف کرده‌اند. در موارد بسیاری اعضای شورا از کارشکنی هیات رئیسه شورای شهر برای دسترسی اعضا به اطلاعات خبر داده‌اند.

لینک دکهٔ خبر: روزنامه ایران

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *