کارگران پتروشیمی امیرکبیر با برگزاری تجمع صنفی خواهان بازگشت به کار مدیر عامل این واحد شدند. این کارگران که امروز (۲۸ اسفند) برای دومین بار طی چند روز گذشته تجمع برگزار کرده‌اند، نسبت به برکناری مدیرعامل مجموعه اعتراض دارند.

به گفته کارگران پتروشیمی امیرکبیر، پرسنل این واحد پتروشیمی از عملکرد مدیرعامل بسیار راضیند و خواستار آنند که این مقام مسئول، در سمت خود ابقاء شود. به گفته این کارگران برکناری مدیر عامل موفق، در راستای منافع کلان پتروشیمی نیست و خلا او در مجموعه احساس می شود، لذا  تا بازگشت مدیرعامل، به اعتراضات ادامه می دهیم.

حدود ۸۰ کارگر خدماتی ناحیه ۴ شهرداری اهواز مطالبات مزدی دی، بهمن، اسفند و عیدی خود را دریافت نکرده‌اند. در حدود ۴۰ نفر از این کارگران شکایتی در این رابطه به اداره کار اهواز ارائه کرده‌اند. مقرر شده است بعد از تعطیلات عید نوروز به شکایت آنها رسیدگی شود.

این کارگران می‌گویند پیمانکار ناحیه چهار شهرداری اهواز از سایر کارگران که به اداره کار شکایت نکرده‌اند برگه تسویه حساب دریافت کرده و این در حالی است که مطالبات مزدی و عیدی آنان نیز همانند سایر کارگران پرداخت نشده است.

کارگران فنی، موتوریست و برق شرکت حمل و نقل ریلی رجاء هم دو ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند. به گفته این کارگران، به‌رغم اینکه سال ۹۵ رو به اتمام است، دستمزد دو ماه بیش از دویست کارگر فنی، موتوریست و برق رجاء پرداخت نشده است.

این کارگران که در شرکت‌های پیمانکاری مختلف مشغول به کارند، از این دیرکرد ناراضیند و می گویند: شب عید مطالبات ما را پرداخت نکرده‌اند و این مساله، زندگی ما را با مشکل مواجه کرده است؛ هیچ تاریخی نیز برای زمان واریز مطالبات اعلام نشده است.

روز پنجشنبه هم حدود ۱۰۰ نفر از کارگران کارخانه پارس قو تولید کننده روغن نباتی قو اعتراض به پرداخت‌نشدن دو ماه مزد و و واریزنشدن حق بیمه (دی و بهمن) ۹۵ و عیدی مقابل شرکت نهان گل، سهم‌دار عمده کارخانه روغن نباتی قو تجمع کرده‌اند.

این کارگران می‌گویند: کارفرما تنها برای تعدادی از کارگران مزد و مزایای دی ماه را واریز کرده است. واریزنشدن دو ماه حق بیمه هم موجب شده دفترچه بیمه‌های تامین اجتماعی‌مان تمدید یا تعویض نشود.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *