محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس می‌گوید نگاه اعضای کمیسیون عمران مجلس به تحقیق و تفحص از شهرداری تهران «کاملا سیاسی و جناحی» است. به گفته صادقی، کمیسیون عمران «عملا با انجام تحقیق و تفحص مخالفت کرده» که این نظر باید برای رای‌گیری به صحن مجلس فرستاده شود.

به گفته او برخی اعضای کمیسیون عمران که پیش از این شهردار شهرهای مختلف بوده‌اند و همچنین آقای رضایی رییس این کمیسیون، معتقدند «همواره در کار شهرداری‌ها تخلف هست» و بروز تخلف در کار شهرداری‌ها طبیعی است و به نوعی این تخلفات را امری مفروض در کار شهرداری‌ها می‌دانند. گویا باید به این فساد عادت کنیم و چیزی نگوییم.

صادقی همچنین از تلاش کمیسیون عمران برای تعویق زمان بررسی تفحص شهرداری تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری خبر داده است.

رحمت‌الله حافظی، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران هم در این‌باره گفته بود شهرداری می‌تواند با لابی‌گری تحقیق و تفحص در مجلس را مدیریت کند. پس از افشای ماجرای واگذاری برخی املاک با تخفیف‌های نجومی به مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر تهران موضوع تحقیق و تفحص از شهرداری در شورای شهر و مجلس مطرح شد. حامیان شهردار تهران در شورای شهر مانع از شکل‌گیری تحقیق و تفحص شدند و حالا گویا طرح مجلس هم به عاقبت طرح شورای شهر دچار شده است.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *