تجمع‌های کارگری امروز با تجمع کارگران معدن کرمیت اسفندقه کرمان، شیشه قزوین و کارگران شهرداری اهواز ادامه داشت. امروز همچنین یک کارگر ساختمانی در شهرک اکباتان تهران کشته شد.

کارگران معدن کرمیت اسفندقه، امروز در اعتراض به معوقات مزدی و بیمه‌ای خود مقابل ساختمان استانداری کرمان تجمع کردند. ۲۳۰ کارگر این معدن چهار ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند و می‌گویند با وجود برپایی چند نوبت اجتماع صنفی و مراجعه به مسئولان مربوطه هیچ تغییری در شرایطشان ایجاد نشده است.بخش دیگر از مشکلات این واحد مربوط به تعویق در پرداخت حق بیمه  کارگران به تامین اجتماعی است.

همچنین به دنبال ادامه تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران «شیشه قزوین» گروهی از این کارگران مقابل در ورودی کارخانه تجمع کردند. این کارگران برای چندمین بار در سال جاری در اعتراض به تاخیر در پرداخت دستمزد تجمع کردند. این کارگران می‌گویند دست‌کم طی یکسال گذشته کارفرمای شیشه قزوین به بهانه شرایط بد اقتصادی، حقوق وعیدی آنان را با تاخیر پرداخت کرده است. به همین دلیل آنها در این واحد صنعتی مدام در حال اعتراض هستند.

تاخیر در پرداخت حقوق همچنین باعث تجمع کارگران خدماتی شهرداری منطقه چهار اهواز شد. دلیل تجمع این کارگران پرداخت نشدن دستکم سه ماه از معوقات مزدی  است.

دیروز هم کارگران منطقه سه شهرداری اهواز که چندین ماه است معوقات مزدی خود را دریافت نکرده‌اند مقابل ساختمان شهرداری این منطقه دست به تجمع زده بودند.

دیروز همچنین بیش از دو هزار بازنشسته ارگان‌های مختلف مقابل مجلس تجمع کردند. این بازنشستگان که در میان آنها تعداد زیادی از معلمان بازنشسته هم حضور داشتند، خواستار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین و یکسان سازی مستمری ارگان ها شدند. این بازنشستگان در عین حال خواستار پرداخت معوقات مزدی خود شدند.

تجمع چهار روزه کارگران معدن زغال‌سنگ نگین طبس هم دیروز با پرداخت یک ماه از معوقات خاتمه یافت. این کارگران سه ماه حقوق از کارفرما طلب داشتند و هنوز بابت دوماه مطالبت مزدی پرداخت نشده که مربوط به ماه‌های دی وبهمن است از کارفرما طلبکارند.

امروز همچنین بر اثر سقوط دستگاه بالابر از طبقه فوقانی یک ساختمان در حال ساخت در شهرک اکباتان تهران یک کارگر ساختمانی کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *