ادغام منابع درمانی سازمان تامین اجتماعی با طرح تحول سلامت اعتراض کارگران را برانگیخته است. به همین منظور امروز (سه شنبه ۱۴ دی) گروه‌های صنفی کارگری مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند.این تجمع صنفی با حضور کارگرانی از استان‌های تهران، سمنان، قزوین، قم و مازندران برپا شد.

اعتراض به تلاش‌هایی است که در ماه‌های گذشته برای گنجانده‌شدن موضوع ادغام درمان سازمان تامین اجتماعی در طرح تحول سلامت صورت گرفته است.کارگران معتقدند مدیریت انحصاری وزارت بهداشت بر تعیین بهای خدمات پزشکی و دارویی باعث شده طرح تخول سلامت به طرحی هزینه‌بر که تنها نتیجه آن بلعیده شدن منابع صندوق‌های بیمه‌های اجتماعی درمانی است، تبدیل شود.

امروز همچنین شماری از کارگران اخراج شده کشتارگاه پرندک خزر در اعتراض به بی‌توجه‌ای کارفرما به وضعیت شغلی و پرداخت مطالبات معوقه، مقابل ساختمان استانداری گیلان دست به تجمع زدند.

جمعی از کارگران فلزکار هم در نامه ای خطاب به رئیس دولت  خواستار جلوگیری از فعالیت‌ شرکت هایی شدند که پیش از این در دیگر کشورها حق و حقوق کارگران را پایمال کرده اند. کارگران در این نامه به عملکرد شرکت نروژی DNO در کشور یمن اشاره کرده‌ و خواستار این شده‌اند که از بازشدن پای این شرکت به حوزه نفت و گاز ایران جلوگیری شود.

دیروز هم کارگران شاغل در پروژه راه آهن قزوین رشت در اعتراض به مطالبات مزدی پرداخت نشده دست از کار کشید ه وتجمع کردند. برخی کارگران فضای سبز شهرداری اهواز هم از اجرا نشدن قانون کار درباره حق مسکن و محاسبه مزایای اضافه کاری خود خبر می‌دهند.

 

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *