هروقت صحبت درباره پارازیت می‌شود، مسئولان ایرانی مدعی می‌‌شوند که مشخص نیست پارازیت بر روی سلامتی انسان اثرگذار است یا نه و باید تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود. با این حال متخصصان می‌گویند به اندازه کافی در این زمینه تحقیقات شده و اثرمخرب پارازیت بر سلامتی انسان قطعی است.

دکتر غلامحسین ریاضی، مدیر مرکز تحقیقات بیوشیمی دانشگاه تهران یکی از این متخصصان است که می‌گوید «تحقیقات درباره امواج الکترومغناطیس نشان داده که این امواج بر سلامت فرد اثرگذارند و مواجهه طولانی مدت با آنها می‌تواند عملکرد سلول‌ها را مختل کند.» به گفته او این امواج روی DNA هم تغییراتی ایجاد می‌کنند و تاثیر آن روی کودکان بیشتر از دیگر افراد جامعه است.

پیشتر کمال‌الدین پیرموذن، عضو فراکسیون محیط زیست مجلس قبل گفته بود طبق پژوهش‌های منتشر شده توسط سازمان جهانی بهداشت، اثرات ناشی از این امواج بر روی بافت‌های زنده انسان‌ها به افزایش آمار مرگ و میر به ویژه در اثر سرطان و سکته‌های قلبی و مغزی و افزایش تحریکات و ناراحتی‌های عصبی منجر خواهد شد.

هر سال ۸۵هزار نفر در ایران به انواع سرطان مبتلا می‌شوند. سن ابتلا به سرطان‌هایی مثل سرطان پستان هم در ایران به شدت پایین آمده و به ۱۸ سال زودتر از نرم جهانی رسیده است.

 

لینک دکهٔ خبر: خبرآنلاین

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *