محمد باقری، عضو هیات مدیره کانون انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور گفته امسال هیچ سهمیه بیمه‌ای به کارگران ساختمانی تعلق نگرفته و هیچ کارگر جدیدی بیمه نشده است.

این فعال کارگری ادامه داد: همان وعده‌های مسئولان نیز اجرایی نشده، چرا که قرار بود سالانه ۲۰۰ هزار کارگر ساختمانی جدید بیمه شوند اما تا کنون که نیمی از سال گذشته، هیچ سهمیه‌ای اعلام نشده است.

او از دولت و مجلس خواست در چندماه باقیمانده سال برای حل مشکل بیمه کارگران ساختمانی چاره‌ای بیاندیشند. باقری ادامه داد: طبیعی است که در غیر این صورت اعتراضات کارگران ساختمانی را شاهد خواهیم بود.

بر اساس برخی آمار روزانه حدود ۳ کارگر ساختمانی در اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می دهند و حدود ۴۵ درصد حوادث ناشی از کار متعلق به کارگران ساختمانی است. ۱۵ درصد از صدور پروانه ساختمانی باید برای بیمه تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی پرداخت شود و در حالیکه حدود یک میلیون نفر در صف انتظارند این میزان حتی برای ۴۰۰ هزار نفر موجود هم کفاف نمی‌دهد.

پیشتر رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور اعلام کرده بود ۲۰۰ ‌هزار پولدار ایرانی به اسم کارگر ساختمانی بیمه شده‌اند تا حق بیمه کمتری بپردازند و بازنشسته شوند.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *