تحقیق و تفحص از شهرداری تهران که بعد از افشای واگذاری املاک شهر به مدیران و اعضای شورای شهر در مجلس مطرح شده بود به زودی به جریان خواهد افتاد. همچنین طرح کاهش اختیارات شهردار تهران هم پیش از بررسی بودجه شهرداری در صحن شورای شهر تهران بررسی خواهد شد.

مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس امروز (چهارشنبه) در واکنش به تذکر مصطفی کواکبیان که از کندی روند تحقیق و تفحص از شهرداری تهران انتقاد کرده بود، گفته موضوع تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در هیات رئیسه مجلس مطرح شده و قرار است به زودی به جریان بیافتد.

کواکبیان در جریان بررسی تحقیق و تفحص از روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جلسه علنی امروز مجلس طی سخنانی با انتقاد از اینکه با گذشت سه هفته از جلسه کمیسیون عمران با شهردار تهران هنوز موضوع تحقیق و تفحص آغاز نشده است، خواستار رسیدگی به این موضوع شد.

در همین حال غلامرضا انصاری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران هم از تصویب «طرح بازنگری اختیارات شهردار» در کمیسیون‌ مربوطه در شورای شهر خبر داده است.

انصاری در گفتگو با ایسنا گفته طرح بازنگری اختیارات شهردار قطعا قبل از بودجه در دستور کار شورا قرار خواهد گرفت. به گفته او در این طرح پیشنهاد شده است که در اختیارات شهردار که زیاد هم هستند بازنگری شود که این مسئله می‌تواند در کاهش بروز تخلفات موثر باشد.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اختیاراتی به شهردار تهران داده شده که حتی رئیس شورا هم از آنها بی‌اطلاع است، اضافه کرده: باید در کل اختیارات بازنگری شود، تا حدی که فعالیت شهرداری دچار چالش و وقفه نشود و در عین حال سلامت اداری نیز حفظ شود اختیارات بازنگری شود.

احمد حکیمی‌پور، پیشنهاد دهنده این طرح پیش از این گفته بود: «نمی‌توان نسبت به حسن انجام وظایف شهرداری در بخش‌های مالی اطمینان داشت» چراکه «اختیارات قانونی شهرداری تهران در رابطه با معاملات بسیار بالا است.» یک فوریت این طرح پیش از این رای نیاورده بود و به صورت عادی در دستور شورای شهر تهران قرار گرفته بود.

لینک دکهٔ خبر: ایسنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *