خانه موسیقی از پیروز ارجمند، یکی از اعضایش، شکایت کرده است. شکایتی که آقای ارجمند می‌گوید ممکن است برای او علاوه بر حکم زندان حکم شلاق را در پی داشته باشد. ارجمند در نامه‌ای به مناسبت انتخابات این نهاد به اعضاء خانه موسیقی نوشته است «مدیران خانه موسیقی قانون را مرجعی برای رسیدگی به حقوق مورد ادعایشان دانسته‌اند و دریغا که به جای پاسخ به شبهات مورد نظر منتقدان شکایت می‌کنند و درخواست اشد مجازات دوسال حبس یا ۷۴ ضربه شلاق را برای عضو خانه می‌کنند، خانه‌ای که قرار است مأمن امن اهالی خانه باشد.»

انتقاد ساسان فاطمی از خانه موسیقی در تیرماه ۱۳۹۴ باعث شد بهمن‌ماه ۱۳۹۴ خانه موسیقی از ساسان فاطمی به جرم افتراء و نشر اکاذیب شکایت کند. پس از اعتراض گسترده جامعه موسیقی و نامه ۵۰۰ نفر از اهالی موسیقی در حمایت از ساسان فاطمی که در آن امضاهایی چون حسین علیزاده، کیهان کلهر، مجید کیانی و داریوش طلایی دیده می‌شد، در نهایت خانه موسیقی چند روز بعد به طور رسمی اعلام کرد از شکایت خود صرف‌نظر کرده‌است.

پیروز ارجمند در نامه خود دلیل این شکایت‌ها را توضیح داده است؛ «مبنای شکایت، امضای بیانیه‌های منتقدان و مصاحبه انتقادی با خبرگزاری ایلنا مورخ ۱۰/۸/۹۴ و ۱۲/۸/۹۴ می‌باشد. آقای نوربخش بنده و آقای دکتر ساسان فاطمی را منتقد ندانسته و مفتری دانسته‌اند. » پیروز ارجمد در این نامه موارد دیگری از تخلفات در خانه موسیقی را برشمرده و خواستار شفافیت در ارتباط مالی با شهرداری، بررسی چند شغله بودن مسئولان خانه و موارد دیگر شده است.

حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی ایران در جلسه مجمع عمومی گفته است «خانه موسیقی و یا هر نهاد دیگری مگر می‌تواند تعیین کند که مجازات فرد خاطی شلاق باشد یا زندان؟ ما صرفا به جهت روشن شدن حقیقت به دادگاه مراجعه کردیم و هیچگاه برای کسی تقاضای شلاق یا زندان و… نداشتیم و اساسا این روند در محاکم قضایی هم مرسوم نیست شاکی نوع مجازات را تعیین کند. تنها شکایتی صورت می گیرد و در نهایت تعیین مجازات برعهده و به تشخیص قاضی خواهد بود.»

پیش از این انتشار خبر اجرای حکم شلاق کارگران معدن آق‌دره و سپس خبر صدور حکم شلاق و زندان برای کارگران معدن بافق موجی از اعتراضات در فضای رسانه‌ای را در پی داشته است.

لینک دکهٔ خبر: خبرگزاری ایلنا
برچسب‌ها:

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *