اینترانت مقاومتی

محمد پایبست (مدیر قرارگاه سایبری سپاه استان بوشهر) صبح شنبه در نشست با بسیجیان شهر برازجان با اشاره به تلاش های دشمنان برای نفوذ و جاسوسی در کشور، اظهار داشت: با همراه داشتن تلفن همراه همواره در معرض ردیابی و نفوذ هستیم. با لوازم خانگی هوشمند نظیر تلویزیون‌های اسمارت، یخچال‌های مجهز به نمایشگر و کنسول‌بازی‌ها همیشه جلوی چشم ابزارهای جاسوسی هستیم. پایبست با بیان اینکه با رعایت نکردن بهداشت سایبری باید منتظر فاجعه باشیم، افزود: کاهش سن استفاده از تکنولوژی باعث شده جامعه پر از معتادانی شود که بجای مواد، گوشی می‌کشند.

اینترانت مقاومتی
اینترانت مقاومتی

پایبست گفت: توان اعتیادآورنده مواد مخدر، براساس سرعت جذب مواد به بدن انسان است، اما در مورد اینترنت، این سرعت و در دسترس بودن آن است که ایجاد اعتیاد مى‌کند که با افزایش سرعت اینترنت و سهولت دسترسى باید منتظر سطوح بالاترى از استفاد‌ه‌هاى اعتیادآمیز اینترنتی باشیم. همچنین وی پیشنهاد داد: مسئولان کشور از ظرفیت سایبری شجره طیبه بسیج در مقابل شجره خبیثه اینترنت آمریکایی استفاده کنند و هرچه سریع تر اینترانت مقاومتی را جایگزین اینترنت وارداتی کنند.

بحث راه‌اندازی اینترنت ملی (اینترانت)، سال‌هاست از طرف مسئولان شرکت مخابرات و وزارت ارتباطات مطرح می‌شود، اما به دلیل هزینه‌ی بالای راه‌اندازی، نگه‌داری و توسعه‌ی زیرساخت‌های لازم، هنوز به مرحله‌ی اجرایی گسترده نرسیده است. ضمن اینکه انتقال کامل بستر ارتباطی کل کشور از اینترنت جهانی به «اینترنت ملی» کاری غیرممکن و نشدنی به نظر می‌رسد، هرچند که عده‌ای با پافشاری زیاد، خواستار راه‌اندازی آن در سطح کشور هستند.

لینک دکهٔ خبر: میدان

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *